Dzisiaj jest: 8 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nestor, Radosław

Niedziela Dobrego Pasterza
Dziś 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

dobry pasterz jezus 1024x683

IV niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca w Kościele w Polsce cały tydzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i misyjnego. – Niech ten tydzień będzie zaproszeniem do modlitwy przez cały rok – podkreśla bp Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, tłumacząc, że w trosce o powołania chodzi o człowieka i jego wybór właściwej drogi w życiu, a nie jedynie o rekrutację do seminariów czy nowicjatów.
Delegat KEP ds. Powołań argumentuje, że fenomen powołań nie jest jedynie socjologiczną rzeczywistością, którą da się obliczyć i znaleźć na nią ludzkie recepty. – To przede wszystkim rzeczywistość duchowa. Bo choćbyśmy jako księża, biskupi i siostry zakonne robili wszystko, to i tak Dawcą powołania do służby Bożej jest Pan Bóg – przypomina bp Przybylski.

Biskup przywołuje słowa papieża Franciszka z orędzia na 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania o tym, że w powołaniach nie chodzi tylko o jakiś zewnętrzny projekt, nawet najbardziej religijnie zorientowany na konkretnego człowieka, ale o poszukiwanie szczęścia i spełniania go przez ludzi. – Zajmujemy się powołaniami nie tylko dlatego, że pustoszeją seminaria i nowicjaty, oraz że trzeba coś więcej zrobić, bo mamy kryzys. To jest organiczna misja Kościoła, która służy człowiekowi jako pomoc w odkrywaniu jego powołania – tłumaczy bp Przybylski. Więcej na stronie eKai ...