Święto Ofiarowania Pańskiego to w Kościele jedyny dzień, kiedy błogosławione są świece
Obchody Święta Ofiarowania Pańskiego. Fot. PAP/J. Kamiński Przypadające 2 lutego w Kościele katolickim święto Ofiarowania Pańskiego zwane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. To jedyny dzień w roku, kiedy błogosławione są świece przyniesione przez wiernych do kościoła. Od 1997 roku Kościół tego dnia obchodzi też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W Polsce święto Ofiarowania Pańskiego kończy okres… Dowiedz się więcej »
