Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

RODZINA - RODZINIE

W trosce o naszych braci na Ukrainie, w ramach Jałmużny Wielkopostnej Caritas diecezji włączyła się w ogólnopolską akcję Rodzina-Rodzinie. Będzie ona polegała na mobilizowaniu Polaków do wysyłania paczek do poszkodowanych i ubogich rodzin ukraińskich. Poczta Polska uruchomiła akcję „Paczka dla Ukrainy. Polega ona na tym, że do końca marca każdy będzie mógł wysiać bezpłatnie paczkę na Ukrainę zaadresowaną na konkretną osobę. Każda wysyłana przesyłka musi zawierać dopisek: „DLA UKRAINY”.

Akcja rozpoczęta 7 marca br w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski. Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył m.in. ks. Mieczysław Mokrzycki, arcybiskup Lwowa oraz ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas-Spes ze Lwowa.
Caritas diecezji posiada listy rodzin zweryfikowane przez księży proboszczów z parafii na Ukrainie. Dzięki zaangażowaniu Parafialnych Zespołów Caritas dane te zostaną przekazane darczyńcom indywidualnym. Wierni w parafiach przygotują paczki o wadze nie przekraczającej 20 kg zawierające żywność oraz ubranie i odeślą je na Ukrainę. Poczta Polska na swojej stronie internetowej informuje o tym, czego nie może zawierać taka przesyłka.

Więcej informacji na stronie Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.