Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO
ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN
DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ
NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie.
Chciałbym przytoczyć piękne słowa, wypowiedziane przez Papieża Franciszka w Częstochowie, na Jasnej Górze, 28 lipca tego roku:
Bóg jest konkretny, komunikuje się z ludźmi, spędzając z nimi czas i to w konkretnych sytuacjach. Historia Waszego narodu uformowana jest przez Ewangelię, Krzyż i wierność Kościołowi, była świadkiem pozytywnego wpływu autentycznej wiary, przekazywanej z rodziny do rodziny, z ojca na syna, a zwłaszcza przez matki i babcie, którym trzeba bardzo dziękować. Przede wszystkim mogliście namacalnie dotknąć konkretnej i przezornej czułości Matki wszystkich, której przybyłem tutaj oddać cześć jako pielgrzym, a którą pozdrowiliśmy w Psalmie jako «chlubę naszego narodu» (Jdt 15, 9).
Właśnie dlatego, co roku chcemy się spotykać u Matki, aby każda rodzina naszej diecezji mogła zobaczyć, że są ludzie myślący podobnie, nie wstydzący się swojej wiary oraz tego, że wciąż poszukują Boga.
Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwali na modlitwie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki niech staną się znamienne słowa: „Miłosierdzie szukające rodziny”.
Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 930 nabożeństwem różańcowym, natomiast o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami oraz zaproszonym bp. Damianem Brylem z Poznania ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu, a które często spędzają sen z waszych powiek.
Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.
Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski