Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Zaproszenie na uroczyste otwarcie

II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Kochani Diecezjanie!

W najbliższą sobotę 25 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w katedrze - świątyni, która jest matką wszystkich kościołów naszej diecezji, rozpoczniemy uroczyście II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Przygotowywaliśmy się do tej chwili przez dni skupienia, rekolekcje odprawiane przez przedstawicieli poszczególnych parafii, a także przez modlitwę osobistą i wspólnotową za naszą diecezję.

Dzisiaj zapraszam każdą i każdego z Was, a więc kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich tworzących nasz Kościół diecezjalny, do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Bądźmy razem 25 lutego 2017 r. w katedrze, zwłaszcza delegaci synodalni z parafii oraz członkowie diecezjalnych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot. Niech w tak historycznym i ważnym dniu dla naszej diecezji nie zabraknie przedstawicieli z żadnej parafii.

Gdy w sobotę o godz. 10.00 będziemy rozpoczynać uroczyste spotkanie, proszę, aby rozległ się dźwięk wszystkich dzwonów naszej diecezji. Niech każdemu ogłaszają, że nasza diecezja zaczyna święty czas modlitwy i zamyślenia nad drogami Boga w życiu naszego Kościoła dzisiaj i na jutro.

Tych, którzy nie będą mogli być osobiście, proszę Siostry i Bracia, przyjdźcie do świątyń, nawet w najmniejszych miejscowościach, na chwilę modlitwy za diecezję. Bądźmy w tej świętej chwili zjednoczeni na modlitwie, by mogło się wypełnić słowo Pana: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).

Nasze diecezjalne „Dobre Media” przeprowadzą także transmisję uroczystości w Internecie.

Obejmuję Was moją modlitwą i z serca Wam błogosławię na synodalną drogę odnowy naszego koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Koszalin, dnia 15.02.2017 r.