Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

W kościele mariackim pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku rozpoczęły się prace mające na celu odświeżenie ścian wewnętrznych. Została ściągnięta warstwa farby pod witrażami i zabezpieczona cegła, usunięto drewnianą lamperię. Nastąpi zmiana kolorystyki wewnątrz kościoła: prezbiterium, filarów, ścian, kruchty. Do końca czerwca tego roku przybędą nowe obrazy polskich świętych: Andrzeja Boboli, Faustyny Kowalskiej, Karoliny Kózkównej, Jadwigi królowej, Stanisława Kostki, Stanisława biskupa, Jana Pawła II, błogosławionego Jerzego Popiełuszki oraz partonów: strażaków – św. Floriana i myśliwych - św. Huberta.

Wymienione będzie oświetlenie nad prezbiterium i ołtarzy bocznych. Kościół nabierze nowego wymiaru. Zostały już zakupione specjalne przenośne promienniki gazowe do ogrzewania budynku, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Na pewno zmieni się klimat i komfort przebywania w świątyni. Prace potrwają jeszcze ok. tygodnia a potem przeniosą się do kruchty kościoła. W związku z utrudnieniami, ksiądz proboszcz Jan Cychowski oraz Rada Parafialna przeprasza wszystkich za warunki. Za chwileczkę już zapomnimy o kurzu i pyle a radować się będziemy nowym blaskiem świątyni.

Chciałbym również przypomnieć, iż cały czas trwają prace nad wydaniem albumu parafii z przełomu 100-lecia istnienia, w którym znajdą się dotąd niepublikowane zdjęcia. Trwa jeszcze kompletowanie materiałów i myślę, że w pierwszej połowie roku album się pojawi. Chcemy, aby w albumie pojawiły się również zdjęcia po obecnym odświeżeniu kościoła. Prosimy o przynoszenie ciekawych  zdjęć z życia parafii do zakrystii. Będą kopiowane i oddawane.

Sekretarz Rady Parafialnej – Witold Zajst