Dzisiaj jest: 18 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
    Różaniec
    Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o g 17.15,
    dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o g 16.30.

Wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki - 19 października

XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” w najbliższą niedzielę wierni w Polsce będą przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które w tym roku chce dotrzeć ze wsparciem na Ukrainę. „Miliony ludzi wciąż nie mogą wrócić do swoich domów, a pomoc na miejscu to ratowanie życia” – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło, który zaprosił do Polski bp. Witalija Krywickiego z diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Była druga w nocy. Albertyni powinni spać. Trudno jednak o to, gdy wokół spadają bomby. Słychać kolejne wybuchy. Kilka z nich jest bardzo głośnych. Okna i ściany drżą.Klasztor przetrwał. Nic nie stało się też z jadłodajnią, piekarnią i schroniskiem dla bezdomnych mężczyzn. Mieszkańcy okolicznych domów nie mieli już jednak tyle szczęścia. Rosyjski agresor zniszczył w Zaporożu siedmiopiętrowy budynek. Kilkunastu cywilów zginęło, a około 50 zostało rannych.

Kiedy wokół jest tyle śmierci i przemocy, a wystraszeni ludzie drżą za każdym razem, gdy słyszą alarm przeciwlotniczy, albertyni nie rezygnują z pomocy. Już raz wydawali posiłki potrzebującym, gdy Rosjanie rozpoczęli ostrzał. Nikt na szczęście nie ucierpiał. Bracia liczą się z tym, że mogą umrzeć, ale przez ich ręce przechodzi regularna pomoc dla 1300 osób. Ceny w sklepach poszły gwałtownie w górę. Pracy jest niewiele. Posluga zakonników to ratowanie życia; wyciąganie ręki do tych, którzy zostali z niczym. >>Więcej na stronie ...<<