Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 1 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin
 • Droga krzyżowa
  Droga krzyżowa

  Droga Krzyżowa: w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.15 ogólna dla dorosłych, o godz. 18.50 dla młodzieży i chętnych.
  Gorzkie Żale: w niedzielę, z nauką pasyjną o godz. 17.00.

 • Rekolekcje Wielkopostne
  Rekolekcje Wielkopostne

  10-12 marac - Rekolekcje wielkopostne poprowadzi biblista ks. Adam Saks

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

„Trwajcie w moim Słowie”

NIEDZ.BIBLIJNA24
Pięć lat temu papież Franciszek w Liście Apostolskim Aperuit illis ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, która odtąd obchodzona jest w Kościele powszechnym w 3. niedzielę zwykłą roku liturgicznego. W tym roku przypada ona 21 stycznia, a jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii.


Papież Franciszek zachęca w ten sposób do promocji Słowa Bożego, a także celebracji i refleksji nad miejscem i znaczeniem Pisma Świętego w naszym życiu osobistym, życiu naszych rodzin, wspólnot parafialnych i Kościoła. Zaleca również, aby w tym dniu dokonywać uroczystej intronizacji Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie słowa oraz przystosować homilie tak, aby podkreślić cześć, jaką się oddaje Słowu Pana.
„Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności” – czytamy w papieskim dokumencie.
Dykasteria ds. Ewangelizacji poinformowała również, że w Niedzielę Słowa Bożego papież Franciszek zamierza ogłosić „Rok Modlitwy” jako przygotowanie do Roku Jubileuszowego 2025. Będzie on służyć ponownemu odkryciu centralnego miejsca modlitwy w diecezjach na całym świecie.

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV