Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 1 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

Spotkanie IX 2016

W sobotę 17 września 2016 r. przeżywaliśmy dni skupienia naszej szensztackiej grupy miasteckiej. Dzięki uprzejmości ks. Jana, naszego proboszcza miejscem spotkania była plebania wraz ze swoim pięknym ogrodem. Na miejsce dojechała również s. Krzysztofa. Całość rozpoczęła Msza Święta, sprawowana w kaplicy parafialnej.
To już niemal rok odkąd zawarliśmy przymierze miłości z MTA. Kolejnym krokiem jest jak najlepsze przygotowanie się do założenia Domowego Sanktuarium. Poświęcona była ku temu konferencja przygotowana przez s. Krzysztofę, a w której żywo braliśmy udział :-)
Całodniowe spotkanie zakończyła wspólnie przygotowana kolacja, w której nie zabrakło śpiewu przy dźwiękach gitary.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
15.08.2016

15 sierpnia 2016 roku obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na to największe święto maryjne upamiętniające wzięcie do nieba naszej Matki udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Koszalinie.

Zanim rozpoczęła się Msza św. mogliśmy wysłuchać koncertu ewangelizacyjnego przygotowanego przez Diakonię Muzyczną, której prowadzącym jest ks. Arkadiusz Oslilok. Był to przepiękny i radosny śpiew wielbiący Boga. Niewątpliwie ożywił wszystkich przybyłych pielgrzymów.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Dajczak, biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poruszającą homilię wygłosił ks. bp Damian Bryl, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Odniósł się w niej do tematu tegorocznej pielgrzymki „Miłosierdzie szukające rodziny”.

Po Eucharystii oprócz rozdawania ciasteczek czekało nas jeszcze wiele atrakcji- festyn rodzinny oraz wspólna zabawa na stadionie.

Wieczorem zmęczeni, ale jakże zadowoleni i pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do naszych domów.

 

Przygotowania do święta
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15.08.2016

Chcąc wesprzeć budowę powstającego na Górze Chełmskiej Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na wyjazd wspólnie z naszą wspólnotą szensztacką szykowaliśmy się już kilka dni wcześniej. Całymi rodzinami piekliśmy ciasteczka według przepisu siostry Krzysztofy. Ich kształt przypominał sanktuarium. Następnie na wspólnym spotkaniu pakowaliśmy każde ciasteczko osobno dodając myśl ojca Józefa Kentenicha. W dniu samego święta rozdawaliśmy nasze wypieki wszystkim pielgrzymom przybywającym na Górę Chełmską prosząc o ofiary na budowę Centrum Pielgrzymkowo - Turystycznego.

Rekolekcje lipiec 2016 r.

„Miłosierni jak ojciec” - motto naszych rekolekcji.
Wgłębiając się każdego dnia w moc tych prostych słów, uczyliśmy się jak w codziennym życiu okazywać sobie miłosierdzie. Umocniliśmy się w przekonaniu, że warto przebaczać i okazywać miłość bliźniemu. Bardzo dziękujemy siostrze Krzysztofie i Ks. Zygmuntowi, którzy swoim słowem i poczuciem humoru wlali w nasze serca wiele ciepła i miłości. Do dzisiaj wspominamy wspólne wędrówki po górach wieczorne rozmowy i przemyślenia. Każdy dzień ofiarowaliśmy Matce Bożej a ona upiększała nasze rekolekcje.

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV