Dzisiaj jest: 27 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Natalia, Aureliusz

Spotkanie IX 2016

W sobotę 17 września 2016 r. przeżywaliśmy dni skupienia naszej szensztackiej grupy miasteckiej. Dzięki uprzejmości ks. Jana, naszego proboszcza miejscem spotkania była plebania wraz ze swoim pięknym ogrodem. Na miejsce dojechała również s. Krzysztofa. Całość rozpoczęła Msza Święta, sprawowana w kaplicy parafialnej.
To już niemal rok odkąd zawarliśmy przymierze miłości z MTA. Kolejnym krokiem jest jak najlepsze przygotowanie się do założenia Domowego Sanktuarium. Poświęcona była ku temu konferencja przygotowana przez s. Krzysztofę, a w której żywo braliśmy udział :-)
Całodniowe spotkanie zakończyła wspólnie przygotowana kolacja, w której nie zabrakło śpiewu przy dźwiękach gitary.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
15.08.2016

15 sierpnia 2016 roku obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na to największe święto maryjne upamiętniające wzięcie do nieba naszej Matki udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Koszalinie.

Zanim rozpoczęła się Msza św. mogliśmy wysłuchać koncertu ewangelizacyjnego przygotowanego przez Diakonię Muzyczną, której prowadzącym jest ks. Arkadiusz Oslilok. Był to przepiękny i radosny śpiew wielbiący Boga. Niewątpliwie ożywił wszystkich przybyłych pielgrzymów.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Dajczak, biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poruszającą homilię wygłosił ks. bp Damian Bryl, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Odniósł się w niej do tematu tegorocznej pielgrzymki „Miłosierdzie szukające rodziny”.

Po Eucharystii oprócz rozdawania ciasteczek czekało nas jeszcze wiele atrakcji- festyn rodzinny oraz wspólna zabawa na stadionie.

Wieczorem zmęczeni, ale jakże zadowoleni i pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do naszych domów.

Przygotowania do święta
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15.08.2016

Rekolekcje lipiec 2016 r.

„Miłosierni jak ojciec” - motto naszych rekolekcji.
Wgłębiając się każdego dnia w moc tych prostych słów, uczyliśmy się jak w codziennym życiu okazywać sobie miłosierdzie. Umocniliśmy się w przekonaniu, że warto przebaczać i okazywać miłość bliźniemu. Bardzo dziękujemy siostrze Krzysztofie i Ks. Zygmuntowi, którzy swoim słowem i poczuciem humoru wlali w nasze serca wiele ciepła i miłości. Do dzisiaj wspominamy wspólne wędrówki po górach wieczorne rozmowy i przemyślenia. Każdy dzień ofiarowaliśmy Matce Bożej a ona upiększała nasze rekolekcje.