Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

działający przy kościele Ojców Jezuitów
www.iskra.info.pl

Łódź 2014 r.

Czy masz odwagę wyjść na ulicę z  Iskrą Bożego Miłosierdzia?
28 września o godz.15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!
Organizatorzy: Polska i Haiti.
Patronat  honorowy  nad  tą wspólną modlitwą objął  Metropolita  Łódzki   Arcybiskup   Marek Jędraszewski.
 Od  siedmiu  lat  w  rocznicę beatyfikacji  ks.  Michała  Sopoćko  (spowiednika  św.  Faustyny) wychodzimy raz w roku na ulicę z koronką w ręku, by prosić Boga o Miłosierdzie dla nas i  świata całego, w tym roku  szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie.

Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego  tłumu  i  oddać nasze  miasto  w  ręce  Miłosiernego  Pana.  Zbieramy  się w  parach,  małych grupkach  lub  w  dużych  zgromadzeniach  i  odmawiamy  najprostszą z  najpiękniejszych  modlitw: Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami a my, w ciągu kilku minut, możemy oddać je Panu w godzinie miłosierdzia. Tam gdzie jest chaos  przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza, gdzie jest pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże.
Zapraszamy  także  Ciebie  i  Twoich  przyjaciół,  byście  odważnie  wyszli  na  ulicę i  wołali  do Boga. Nasza wspólna modlitwa przemieni ludzi na naszej ulicy, w naszym mieście, w naszym kraju. Być może dzięki Twojej modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę nawrócenia...
Jako  koordynatorzy  akcji  modlitewnej  prosimy  tylko  o  potwierdzenie,   że  Twoje  miasto włącza się w tę modlitwę– przesyłając e-mail na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Telefon do kontaktu: 694 292 093

Z modlitewnym pozdrowieniem
o. Remigiusz Recław SJ