Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pielgrzymka na Ukrainę - 8 dni

Znalezione obrazy dla zapytania lwów

DZIEŃ 1 KAŁKÓW-GODÓW

Zbiórka uczestników przed Parafią we wczesnych godzinach porannych. przejazd do miejscowości Kałków-Godów, gdzie przewodnik oprowadzi nas po Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej. Okolice świątyni z licznymi alejkami i bujną roślinnością dodają temu miejscu swoistego uroku. Na usypanym wale znajduje się Droga Krzyżowa z pięknie rzeźbionymi stacjami. Nieopodal można odwiedzić Grotę Lourdzką, będącą kopią groty z Lourdes.

Znajduje się tam także Dom Jana Pawła II, który powstały w 10. rocznicę pontyfikatu polskiego Papieża oraz Kaplica Św. Ojca Pio, przed którą znajduje się pomnik świętego zakonnika z San Giovanni Rotondo, wielkiego patrona sanktuarium. Centralne miejsce zajmuje plac, na którym odbywają się nabożeństwa i uroczystości. Wokół niego znajdują się kaplice i kapliczki, warte tego, by się przy nich zatrzymać. Obok stoi wysoka na 33 metry Golgota, która przypomina o cierpieniach Polaków na przestrzeni dziejów historycznych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Zamościa.

DZIEŃ 2 LWÓW

Po śniadaniu przejazd na Ukrainę na zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem miejscowym . Zobaczymy m. in.: Uniwersytet Jana Kazimierza, Stare Miasto: Opera Lwowska, Rynek, Kamienica Królewska, Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Katedra Ormiańska, kościoły Dominikanów i Bernardynów. Spacer Prospektem Swobody od pomnika Adama Mickiewicza do Wałów Hetmańskich. Przejazd do hotelu we Lwowie lub okolicy, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 POCZAJÓW – KRZEMIENIEC – ZBARAŻ

Śniadanie i przejazd do przejazd do Poczajowa, gdzie zwiedzimy Ławrę Poczajowską pw. Wniebowzięcia NMP, będącą słynnym ośrodkiem pielgrzymkowy tak prawosławnych jak grekokatolików. Przejazd do Krzemieńca, gdzie zobaczymy Górę Bony, słynne liceum krzemienieckie, Muzeum J. Słowackiego oraz kościół parafialny pw. Św. Stanisława BM. Następnie pojedziemy do Zbaraża, gdzie zwiedzimy odnowiony zamek Wiśniowieckich z 1626 roku. Przejazd do hotelu w ok. Tarnopola, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 CHOCIM – KAMIENIEC PODOLSKI

Śniadanie i przejazd do Chocimia, gdzie zwiedzimy zamek – fortecę nad Dniestrem i zobaczymy pola wielkich bitew z XVII w. Następnie przejazd na zwiedzanie Kamieńca Podolskiego: Rynek Polski z ratuszem, katedrą, nagrobkiem Wołodyjowskiego i wieżą-minaretem, kościół ormiański, kościół Paulinów, cerkiew wołoska św. Piotra i Pawła, Brama Batorego i pozostałe umocnienia w jarze Smotrycza, Zamek Kamieniecki z licznymi basztami, do którego prowadzi Most Zamkowy.Przejazd do hotelu w ok. Kamieńca Podolskiego, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 JAZŁOWIEC – OLESKO – LWÓW

Po śniadaniu udamy się do Jazłowcu, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Jazłowieckiej. Następnie przejazd do Oleska, gdzie zwiedzimy zamek będący miejscem urodzenia Jana III Sobieskiego. Przejazd do Lwowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu we Lwowie lub okolicy.

DZIEŃ 6 ŻÓŁKIEW – KRECHÓW

Śniadanie i przejazd do Żółkwi, gdzie zobaczymy kolegiatę i kościół pw. Św. Wawrzyńca oraz zamek Żółkiewskich i Sobieskich. Następnie udamy się do Krechowa, gdzie zobaczymy siedemnastowieczny zespół klasztorny Bazylianów pełniący funkcje obronne. Powrót do Lwowa, wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim oraz Orląt Lwowskich. Na koniec zobaczymy piękną panoramę Lwowa z Kopca Unii Lubelskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 ZAMOŚĆ

Śniadanie i przejazd do Zamościa, określanego mianem "Perły Renesansu" czy też "Padwy Północy", słynnego z unikatowej XVI-wiecznej zabudowy urbanistycznej rodem z Włoch. Najpiękniejszy w tej części Europy Rynek Wielki, kamienice kupców ormiańskich, liczne świątynie i pozostałości fortyfikacji zachwycają od lat. Zwiedzanie miasta: kamienic bogatego kupca ormiańskiego, XVII-wieczna makieta miasta, spacer po Rynku Wielkim, Rynek Wodny - fontanna, klasztor klarysek, Katedra Zamojska, Brama Szczebrzeska, pomnik Jana Zamoyskiego, spacer po parku, Stara i Nowa Brama Lubelska, Rynek Solny, synagoga, kościół franciszkanów, Stara i Nowa Brama Lwowska. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Lublina.

DZIEŃ 8 KAZIMIERZ DOLNY

Po śniadaniu przejazd do polskiego miasta renesansu - Kazimierza Dolnego, perły nad Wisłą. Zwiedzimy: Rynek, renesansowe kamienice braci Przybyłów, Górę Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą, Zamek i Baszta, Kościół Farny, Kościół i Klasztor Franciszkanów, czas wolny na zakup kogutów z ciasta. Po zwiedzaniu przejazd powrotny do Miastka, po drodze pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki ok. północy.

Termin: pocz. VI 2019

Cena wycieczki dla grupy:

40 - 44 os. - 1725 zł

45 - 50 os. - 1650 zł

Zapewniamy:

• Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich itp. (na ten cel należy posiadać ok. 50 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

• dokument niezbędny do wyjazdu: paszport z datą ważności min. 3 miesiące od daty zakończenia wyjazdu
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 650 zł.
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.