Dzisiaj jest: 8 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nestor, Radosław

Zgodnie z zarządzeniem biskupa, przygotowanie do bierzmowania w naszej diecezji trwa trzy lata. Rozpoczyna się w II klasie gimnazjum i kończy się przyjęciem sakramentuw I klasie szkoły ponadgimnazjalnej.

Kandydaci, którzy rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia Sakramentu, mają następujące obowiązki:

• raz w miesiącu spotkanie ogólne w niedzielę (zawsze II Niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 13:00 i po niej dalszy ciąg spotkania). Najbliższe spotkanie- 11 grudnia 2016;
  • raz w miesiącu spotkanie w małej grupie z animatorem;
  • regularne uczestniczenie w podstawowych praktykach religijnych (chodzi oczywiście o Mszę św. niedzielną i nabożeństwa okresowe).

Całość zasad obowiązujących kandydatów do bierzmowania została podana na piśmie i podpisana przez nich samych oraz rodziców.

Wszelkie informacje: ks. Bogusław Płocharski

Życzymy wytrwałości na drodze do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

WSKAZANIA BISKUPA DIECEZJALNEGO

1.  Imię i świadek bierzmowania

II Polski Synod Plenarny w rozdziale „Liturgia Kościoła po Soborze Watykańskim II” we wskazaniach i zaleceniach synodalnych w punkcie 113 rozporządza: „Kandydat do bierzmowania powinien zachować imię chrzcielne. Jeśli jednak nie ma on świętego patrona chrztu, może wybrać sobie imię świętego, który będzie dla niego wzorem dojrzałości życia chrześcijańskiego.

Chrzestny powinien być świadkiem bierzmowania. W ten sposób jaśniej zaznacza się związek między chrztem a bierzmowaniem. Nie wyklucza się jednak wyboru osobnych świadków, zwłaszcza jeśli byliby to rodzice”.
W związku z powyższym Biskup rozporządza, aby – stosując się do zaleceń Synodu – kandydat zachował imię chrzcielne (jeśli jest to imię świętego), a świadkiem, w miarę możliwości, był ktoś z chrzestnych bierzmowanego.

2. Zgodnie z praktyką stosowaną od 2013 r. w sakramencie bierzmowania, podczas namaszczenia krzyżmem, uczestniczą również rodzice (rodziny).

Grupy i terminy spotkań

Grupy gimnazjalne

Wszystkie grupy uczestniczą we mszy św. 13 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00, podczas której zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży.

Grupa p. Filipa 13 kwietnia 2018 godz. 18.00
• A. Jakub